Погода


Знімай! Нехай люди бачать цю жесть, — фотограф про зону АТО

18-05-2015, 01:47 / Просмотров:

Знімай! Нехай люди бачать цю жесть, — фотограф про зону АТО Фотограф-документаліст Олександр Клименко більше двадцяти років знімає війни по всьому світу.

Своїми фото із зони АТО він поділився на сайті Bird.depositphotos.com. "Після перших поїздок в зону АТО мене сильно зачіпав контраст: на Донбасі війна, а в Києві мирне життя. Приїжджаєш зі Сходу на Дарницький вокзал, втомлений, неголений, і тут повз проходить п'яненька весела компанія молоді та пісеньки співає, мужики віддалік п'ють пиво. Всього шість годин тому я бачив розбиті хати, що ховаються в підвалах людей, бійців біля багаття, бабусю, що прийшла на український блок-пост просити їжі у військових. Прикро, коли ти знаєш, що там відбувається, а "дозвільних роззяв" це не чіпляє. Спочатку доводилося себе осаджувати: стоп, стоп, чувак, все нормально, там – так, а тут – по-іншому. Зараз такої гостроти я вже не відчуваю, – написав фотограф.

Він розповів, що іноді не наважувався знімати і просто спостерігав за подіями. Так було, коли з-за лінії фронту в морг Артемівська привезли тіла загиблих. Обмін тілами між сторонами був на нейтральній території без журналістів. Трупи привезли в броньованому медичному автомобілі. Моторошне було видовище, коли їх почали витягувати з машини – вони були мерзлі і нагадували дрова. Я стояв і не наважувався підняти камеру. Тоді присутні там полковники, один військовий, інший міліцейський, сказали: "Знімай. Нехай люди бачать цю жесть".

Все, що я встиг зафіксувати – кілька кадрів тіл в машині. І мене турбує, що в нашій війні багато чого не знято.

Люди — как музыкальные инструменты: их звучание зависит от того, кто к ним прикасается. © Неизвестный автор

Комментарии


Популярное

<

 


Архив

Сентябрь 2018 (1)
Июль 2018 (1)
Июнь 2018 (1)
Март 2018 (1)
Январь 2018 (1)
Декабрь 2017 (2)