7 мільярдів євро. Норвегія сформувала програму допомоги Україні


7 мільярдів євро. Норвегія сформувала програму допомоги Україні

Йонас Гар Стьоре (Фото: EPA)

Норвегія надасть Україні військову, гуманітарну та громадянську допомогу на загальну суму 75 млрд норвезьких крон (близько 7 млрд євро) протягом п’яти років. Про це заявив прем’єр-міністр країни Йонас Гар Стьоре.

Пояснюємо складні речі простими словами – підписуйся на наш YouTube

31 травня Стьоре повідомив на зустрічі з генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом в Осло, що Норвегія в межах Нансенівської програми підтримки України надасть Києву військову, гуманітарну та громадянську допомогу на загальну суму близько 7 млрд євро протягом п’яти років.

«Норвегія та інші союзники від самого початку підтримували Україну в її законній боротьбі за незалежність і свободу. Військова підтримка з боку Норвегії та інших західних країн необхідна для оборони України, і ми підтримуватимемо її доти, поки це необхідно», – сказав Стьоре.

  • 4 травня 2023 року уряд Норвегії надав Україні допомогу у розмірі 378 млн євро на гуманітарну підтримку та відновлення.
  • 18 травня Міноборони Норвегії повідомило, що надає Україні три контрбатарейні радари Arthur і вісім далекобійних установок РСЗВ.
  • 25 травня було оголошено, що Норвегія приєднається до підготовки українських військових до західних винищувачів F-16.

Читайте також: Найбільші європейські навчання авіації в Норвегії: F-16 та найбільший корабель у світі

Джерело

Новости Украины