«Антонов» розпочав будівництво другої «Мрії» — літак готовий на 30%

"Антонов" розпочав будівництво другої "Мрії" - літак готовий на 30%

Фото: facebook.com/antonov.company

В Україні вже будують новий літак «Мрія», який знищили росіяни. Будівництво відбувається на секретному об’єкті, літак готовий на 30%. Про це повідомив генеральний директор ДП «Антонов» Євген Гаврилов у коментарі Bild.

– Роботи над новим літаком ведуться у секретному місці. Другий Ан-225 буде доповнений деталями від розбомбленого літака та новими деталями, – розповів Гаврилов.

За його словами, вартість нової «Мрії» оцінюється приблизно у 500 мільйонів доларів. Для збирання грошей на будівництво повітряного гіганта планується організувати продаж мерчу на виставці у міжнародному аеропорту «Лейпциг/Галле».

Найбільший і найпотужніший у світі транспортний літак «Мрія» був знищений росіянами наприкінці лютого під час боїв за аеропорт «Гостомель». Там повітряне судно стояло на ремонті ще до початку війни, а вилетіти з України не встигло. Тоді «Укроборонпром» звільнив директора «Антонова» Сергія Бичкова, а СБУ розпочало перевірку всіх співробітників підприємства, які могли співпрацювати з російськими окупантами, що призвело до знищення літака.

У жовтні українські силовики заявили, що керівництво державного підприємства «Антонов» не вжило всіх необхідних заходів для збереження АН-225. Також СБУ становила, що окремі працівники заводу довго перешкоджали Силам оборони в організації протиповітряної та наземної охорони аеродрому.

Джерело