Арахамія підтвердила, що обіцяні США 18 HIMARS Україна отримає протягом двох років

Арахамія підтвердила, що обіцяні США 18 HIMARS Україна отримає протягом двох років

Фото: loda.gov.ua

Голова фракції «Слуга народу» Давид Арахамія заявив, що виділені Сполученими Штатами системи HIMARS передадуть Україні в міру виробництва. Йдеться про термін від 6 місяців до 2 років. Про це він повідомив в ефірі всеукраїнського телемарафону.

— Будь-яка закупівля – це мінімум 6 місяців, а максимум – 1,5-2 роки. Нас це не влаштовує, звичайно. Тому ми зараз працюємо на рівні парламенту США для того, щоб зробити так звані «обміни». Ми забираємо зараз готову зброю, нехай вона навіть буде використана, але вона вже є — ми її забираємо з армії. А армія потім отримує обладнання, коли постачальники будуть готові поставити його, — заявив Арахамія.

За його словами, така ситуація буде вигідною для обох сторін, оскільки американці отримуватимуть нову зброю, а Україна отримає її прямо зараз.

— Зараз йдуть «зі скрипом» я сказав би переговори. Наприклад, HIMARS, які недавно були оголошені, ми хочемо їх отримати вже зараз. Потім уже нехай США, їхня армія, отримає через рік або 1,5 роки, — наголосив він.

Про надання Україні нового пакету військової допомоги у розмірі 1,1 мільярда доларів США оголосили 28 вересня. До нього увійде військова техніка, радари, боєприпаси та 18 систем HIMARS. У Пентагоні уточнили, що йдеться про озброєння не із запасів Міноборони США, а виготовлене для ЗСУ.

Джерело

Новости Украины