Берлін відреагував на пропозицію Польщі передати Україні системи Patriot. Киває на НАТО


Берлін відреагував на пропозицію Польщі передати Україні системи Patriot. Киває на НАТО

Крістін Ламбрехт (Фото — EPA)

Глава Міноборони Німеччини Крістін Ламбрехт прокоментувала пропозицію Польщі спрямувати німецькі комплекси ПРО Patriot безпосередньо до України. Про це повідомляє CNN.

Читайте нас у Telegram: тільки важливі та перевірені новини

Ламбрехт зауважила, що використання систем оборони НАТО за межами території Альянсу має бути узгоджене з усіма державами-членами.

«Для нас важливо, щоб Польща могла розраховувати на союзників, які підтримуватимуть один одного, навіть у важкі часи, і особливо підтримуватимуть Польщу в її вразливому становищі», – сказала Ламбрехт.

Вона заявила, що «системи Patriot є частиною інтегрованої протиповітряної оборони НАТО» і тому їх можна було встановити в Польщі, а пропозиції, які виходять за межі взаємодії всередині блоку, повинні бути попередньо обговорені з усіма його членами.

  • Після падіння ракет у Польщі Німеччина запропонувала Варшаві розмістити американські комплекси Patriot, що належать ФРН, на її кордонах.
  • 23 листопада міністр оборони Польщі Маріуш Блащак та голова правлячої партії Ярослав Качинський запропонували Німеччині розмістити Patriot у західній частині України.

Читайте також: Розбір | Patriot для України. Що пропонує Польща та як ця ППО допоможе у війні з Росією

Джерело