Британська розвідка: Іран, ймовірно, поставив армії Росії нову партію дронів-камікадзе Shahed-136


Британська розвідка: Іран, ймовірно, поставив армії Росії нову партію дронів-камікадзе Shahed-136

Володимир Путін та аятола Алі Хаменеї (Фото: EPA)

Армія Росії, ймовірно, отримала від Ірану нову партію дронів-камікадзе Shahed-136 і почала знову атакувати ними Україну. Про це повідомили у зведенні розвідки Великої Британії.

Читайте нас у Telegram: тільки важливі та перевірені новини

Розвідники заявляють, що вперше за три тижні з’явилися повідомлення про атаки іранськими дронами — цілком імовірно, що Росія вичерпала свій попередній запас безпілотників та отримала нову партію від Ірану.

Британці згадують повідомлення українського Генерального штабу про збиття «шахедів» у Дніпропетровській та Запорізькій областях.

Останнє повідомлення про збиття Shahed-136 в Україні було 17 листопада 2022 року — якщо це підтвердиться, найімовірніше, що Росія відновила атаки за допомогою нещодавно поставлених систем БПЛА, резюмували у звіті.

ДОВІДКА. Орієнтовно наприкінці літа 2022 року Іран передав Росії баражуючі боєприпаси Shahed-136 та інші безпілотники, які ворог використав для атак на військові та цивільні об’єкти в Україні. Попри відносну простоту та дешевизну, дрони-камікадзе завдали шкоди щонайменше енергосистемі, частково приміщенням Міноборони та деяким житловим будинкам. Сили оборони восени оперативно навчилися збивати переважну більшість «шахедів».

  • 21 листопада Іран попередили: якщо РФ отримає його ракети, Ізраїль може дати ЗСУ сучасну зброю.
  • 24 листопада секретар РНБО Данілов підтвердив знищення іранських інструкторів, які прибули до окупованого Криму допомагати Росії.
  • На кінець осені військова розвідка писала, що Іран ще не поставив Росії балістичні ракети, а на початку зими США заявили, що мають намір зірвати такі постачання.

Читайте також: Росія замовила в Ірану «сотні» балістичних ракет і безпілотників – джерело dpa в ООН

Джерело

Новости Украины