Будапешт «не підтримав» заяву Путіна про територіальні претензії Угорщини до України


Будапешт "не підтримав" заяву Путіна про територіальні претензії Угорщини до України

Володимир Путін (Фото — EPA)

Міністерство закордонних справ Угорщини заявило, що «не вважає правильними» заяви російського диктатора Володимира Путіна про нібито наявні в Угорщині «територіальні претензії» до України. Про це повідомляє угорське видання Index.hu.

Читайте нас у Telegram: тільки важливі та перевірені новини

«Ми не вважаємо правильними заяви, які поглиблюють воєнний конфлікт. Замість таких заяв потрібне негайне припинення вогню та мирні переговори», – повідомили в угорському МЗС у відповідь на запит медіа.

4 листопада Путін заявив, що Польща, Румунія та Угорщина нібито прагнуть повернути території України, які «відібрав у них Сталін».

У Польщі у відповідь заявили, що Путін знову виклав «фейки, які зовсім далекі від реальності».

У Румунії опублікували офіційну заяву, що «Румунія підтверджує тверду підтримку незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів».

Index.hu зазначає, що «угорський уряд якийсь час не коментував» виступ Путіна і надіслав відповідь лише після запиту журналістів.

  • Згідно з опублікованим у червні дослідженням GLOBSEC, Болгарія і Угорщина залишаються «проросійськими» за громадськими настроями центрально- та східноєвропейськими країнами, що входять до ЄС та НАТО.
  • За даними медіа, кількість російських дипломатів в Угорщині лише за один рік зросла приблизно на 30%.

Джерело