Ціни на продовольство мінімальні за два роки — ООН

Ціни на продовольство мінімальні за два роки - ООН

Фото: ФАО Збір кукурудзи в Кенії

Базовий індекс світових цін на продовольчі товари у травні становив 124,3 пунктів, що на 22,1% нижче за історичний максимум у березні 2022 року.

Світові ціни на продукти харчування знизились у травні до найнижчого рівня за два роки на тлі значного падіння котирувань на більшість зернових, рослинних олій та молочних продуктів. Про це повідомила Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) у п’ятницю, 2 червня.

Так, базовий індекс світових цін на продовольчі товари у травні становив у середньому 124,3 пунктів, що на 2,6% менше, ніж у квітні, і на 22,1% нижче за історичний максимум у березні 2022 року.

Індекс цін на зернові ФАО знизився на 4,8% порівняно з попереднім місяцем. Вказується, що «світові ціни на пшеницю знизилися на 3,5%, що зумовлено», зокрема, «продовженням чорноморської зернової ініціативи».

Індекс цін на олію ФАО у травні знизився на 8,7%, що в середньому на 48,2% нижче за рівень 2022 року.

Ціни на молочні продукти знизилися на 3,2%, порівняно з квітнем.

Водночас індекс цін на цукор «продемонстрував зростання четвертий місяць поспіль», збільшившись на 5,5% порівняно з квітнем і досягнувши рівня майже на 31% вище, ніж роком раніше.

Ціни на м’ясо також зросли у травні на 1%.

Нагадаємо, за даними Держстату України, інфляція у квітні різко сповільнилася. Зростання споживчих цін становило лише 0,2% у порівнянні з 1,5% у березні.

Джерело

Новости Украины