Держдеп: Кремлівський куратор ОРДЛО відповідає за «референдуми» на окупованих територіях


Держдеп: Кремлівський куратор ОРДЛО відповідає за "референдуми" на окупованих територіях

Сергій Кирієнко (Фото: Окупаційна адміністрація Донецької області)

Заступник голови адміністрації Кремля Сергій Кирієнко керує організацією псевдореферендумів про приєднання окупованих територій України до Росії. Про це заявив перший заступник речника Держдепартаменту США Ведант Патель під час брифінгу у вівторок, передає CNN.

Читайте нас у Telegram: тільки важливі та перевірені новини

«Підготовку фіктивних референдумів веде перший заступник глави адміністрації президента Росії Сергій Кирієнко», – цитує видання Пателя.

За його словами, Кирієнко відповідальний за контроль над окупованими територіями перед спробою їхнього приєднання до Росії.

За даними Держдепу, Росія може провести псевдореферендуми на окупованих територіях Херсонської, Запорізької, Донецької, Луганської та Харківської областей. Патель зазначив, що вони «можуть відбутися найближчими тижнями».

«Ми очікуємо, що Росія маніпулюватиме результатами цих референдумів, щоб неправдиво заявити, що український народ хоче приєднатися до Росії», – сказав він.

За його словами, США очікує, що російська окупаційна влада фальсифікуватиме явку виборців і перебільшуватиме відсоток тих, хто нібито проголосував за приєднання до Росії на захоплених територіях України.

Кирієнко відповідає в адміністрації Путіна за питання внутрішньої політики, а з березня почав курирувати і питання ОРДЛО.

  • 4 липня українська розвідка повідомила, що у тимчасово окупованому Херсоні очікується прибуття російських політтехнологів для організації референдуму.
  • Розвідка вважає, що заяви міністра закордонних справ РФ Лаврова про «розширення географії» війни проти України свідчать про підготовку ґрунту для анексії на півдні.
  • США обіцяють, що на відміну від ситуації у 2014 році із захопленням Росією Криму та спробою його анексії, – діяти «швидко і жорстко», якщо Кремль спробує анексувати частини півдня України.

Читайте також: У Зеленського впевнені, що псевдореферендуми на окупованих територіях не відбудуться

Джерело