«Дуже багато техніки РФ». Інженер розповів про обстріли ЗАЕС та можливі плани росіян


"Дуже багато техніки РФ". Інженер розповів про обстріли ЗАЕС та можливі плани росіян

Запорізька АЕС (фото — Запорізька атомна електростанція, Facebook)

Армія Росії стягнула багато техніки на Запорізьку АЕС і обстрілює, «щоб було боляче, але не смертельно». Можливо, вона хоче спеціально довести ситуацію до близької до катастрофи, щоб перепідключити АЕС до кримської мережі. Про це в інтерв’ю ВВС Україна на умовах анонімності розповів один з інженерів станції.

Читайте нас у Telegram: тільки важливі та перевірені новини

За його словами, на території ЗАЕС – «дуже багато військової техніки РФ». Більшу частину інженерної техніки, транспорту та «Уралів» росіяни зігнали під «естакади» – перехідні галереї між спецкорпусами та енергоблоками.

У глибині станції – більше цікавої техніки під «естакадами», каже інженер. Наприклад, біля другого спецкорпусу стоять РСЗВ «Град» із повним боєкомплектом.

Обстріли ж росіяни ведуть із майданчика, де зберігаються важкі металеві конструкції, наприклад, нові парогенератори. За словами інженера, звідти армія РФ б’є з артилерії, намагаючись імітувати «прильоти» з Нікополя.

«Я особисто бачив обстріл із цього майданчика, бачив вихід звідти і куди прилетіло. З моменту «виходу» до моменту «прильоту» пройшло не більше трьох секунд. Кожен зі співробітників ЗАЕС це бачив і чув. І знає, звідки летить і куди», – розповів він.

Читайте також: Кислиця пояснив послу Росії в ООН «доступно, як школяру», що потрібно на ЗАЕС

Інженер також повідомив, що два місяці тому представники Росатому попросили працівників станції «провести екскурсії» та вимагали карти АЕС, навіть ландшафтні. Після цього й почалися обстріли.

«Вони знають, куди стріляти, щоб було боляче, але не смертельно», – сказав інженер.

За його словами, росіяни, зокрема, обстрілюють лінії електропередач, розбиваючи АЕС з енергосистемою України. Це згодом може призвести до порушення охолодження ядерного палива та «страшної ядерної катастрофи». Щоб не допустити катастрофи, потрібен хоча б один енергоблок, що працює на будь-яку енергосистему, пояснює інженер. 

«Вони це знають. І що вони роблять? Вони ламають високовольтні лінії, які пов’язують ЗАЕС з енергосистемою України. І водночас кажуть нам: «Якщо неонацисти із ЗСУ зламають вам останню лінію, ми готові надати вам допомогу». У чому полягатиме їхня «допомога»? Вони дадуть нам план «з’єднання» ЗАЕС з енергосистемою РФ через лінію ЗАЕС-Мелітополь-Джанкой… Тобто росіяни спеціально влаштовують нам «блекаут», щоб потім нам «допомогти». Саме зараз це дуже близько. Може завтра, може, післязавтра вони розіб’ють останню лінію», – розповів інженер.

  • Сьогодні розвідка повідомила, що РФ готує провокацію під українським прапором у районі АЕС, щоб звинуватити ЗСУ.
  • Пізніше сьогодні РФ знову почала вести обстріл у бік АЕС.

Також читайте: Запорізька АЕС. Розглядається сценарій евакуації найближчих населених пунктів – МВС

Джерело