Генсек НАТО: Ми зможемо ми підтримувати Україну роками


 Генсек НАТО: Ми зможемо ми підтримувати Україну роками

Фото: EPA

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг вважає, що за необхідності Захід зможе підтримувати Україну роками. В інтерв’ю ZDF у вівторок Столтенберг заявив, що Володимир Путін «сильно прорахувався», розраховуючи на швидку капітуляцію України.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: коротко про важливе

«Він думав, що виграє в Україні за кілька днів. Пройшло уже пів року війни. Росія зазнала значних втрат, Україна змогла дати відсіч і повернути території на півночі навколо Києва та на сході навколо Харкова, а також зупинити наступ на Донбасі», – сказав генсек НАТО.

Він заявив, що подальший розвиток подій прогнозувати важко, тому що війни непередбачувані за своєю природою, але Захід має зробити усе можливе, щоб максимально збільшити ймовірність прийнятного з точки зору України результату війни.

«Що ми можемо зробити – це надати військову, фінансову, гуманітарну та економічну підтримку Україні», – сказав Столтенберг.

Він також наголосив, що одним із висновків російсько-української війни полягає у важливості мати запаси для підтримки військових зусиль. «Потрібна потужна оборона, щоб запобігти війнам», – сказав Столтенберг.

  • Столтенберг також стверджує, що постійно зв’язується з лідерами держав, щоб ті більше та швидше давали зброю Україні.
  • За словами генсека НАТО, стратегію альянсу щодо Росії можна схарактеризувати висловом «хочеш миру – готуйся до війни».

Читайте також: У Білому домі ще до вторгнення Росії в Україну враховували можливість затяжної війни – WP

Джерело