Горбачов був злочинцем та лідером кримінальної партії, покаяння не було — Анушаускас


Горбачов був злочинцем та лідером кримінальної партії, покаяння не було — Анушаускас

Арвідас Анушаускас (Фото: EPA)

Міністр оборони Литви Арвідас Анушаускас заявив, що померлий останній лідер СРСР Михайло Горбачов був злочинцем і лідером кримінальної партії. Про це він написав у Facebook.

Читайте нас у Telegram: тільки важливі та перевірені новини

За його словами, коли у 1982-1985 роках генеральні секретарі КПРС помирали один за одним, Горбачов викликав ейфорію на Заході, оскільки було запущено процес кінця Холодної війни та возз’єднання Німеччини.

Він зазначив, що Горбачов був «лідером кримінальної партії, а натуру не зміниш навіть гласністю».

«Хоча він сприяв розколу партійного моноліту та литовці з іншими вміло використали ситуацію для відновлення незалежності, він був злочинцем із погляду демократичної держави, який наказав жорстко придушити мирні протести у Вільнюсі, Тбілісі, Алма-Аті, Баку та інших містах. Покаяння не було», – Написав Анушаускас.

Глава міноборони Литви сказав, що єдиним плюсом правління Горбачова був розвал СРСР.

«Це така пам’ять, хоча про мертвих говорять або добре, або нічого. Ну, не цього разу. Він поклав край Холодній війні і зруйнував Берлінську стіну? Ні, це зробили народи, які прагнули свободи», – резюмував він.

  • У 2016 році в одному з інтерв’ю Горбачов заявив, що вважає за правильне рішення Володимира Путіна окупувати Крим і він вчинив би так само в аналогічній ситуації. «Єдина справжня причина, через яку я не робив цього, це якби я все ще був при владі, Радянський Союз існував би і Крим був би його частиною», – заявив Горбачов тоді. За це йому заборонили в’їзд до України.
  • 30 червня Михайло Горбачов помер на 92-му році, повідомили російські медіа з посиланням на представників лікарні, де колишній політик перебував.
  • Горбачов народився 2 березня 1931 року. Він прожив найдовше радянських лідерів.

Читайте також: Путін заявив, що НАТО порушило «обіцянку» не розширюватися. Горбачов називав це міфом

Джерело