Греція та Німеччина погодили передачу Україні 40 БМП-1. Майже через чотири місяці


Греція та Німеччина погодили передачу Україні 40 БМП-1. Майже через чотири місяці

БМП-1 (Фото — Укроборонпром)

Міністерство оборони Греції заявило, що передасть Україні 40 радянських бойових машин піхоти БМП-1, а натомість отримає від Німеччини сучасні БМП Marder. Про укладання такої домовленості щодо кругових постачань канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив ще майже чотири місяці тому, наприкінці травня.

Читайте нас у Telegram: тільки важливі та перевірені новини

В оборонному відомстві Греції повідомили, що міністр оборони країни Ніколаос Панайотопулос і його німецька колега Крістін Ламбрехт із метою підтримки захисту України від агресії Росії, що триває, затвердили, що Греція передає Україні 40 БМП-1.

Натомість Греція отримає таку ж кількість БМП MARDER від Німеччини.

У червні в Греції заявили, що передадуть Україні БМП-1, лише коли отримають Marder. У DW писали, що причина такої позиції – конфлікт країни з Туреччиною, яка нібито зазіхає на деякі грецькі острови, розташовані у східній частині Егейського моря. З огляду на це збройні сили Греції було приведено у стан бойової готовності.

Пані посол Німеччини в Україні Анка Фельдгузен говорила, що БМП Marder не використовувалися багато років і потребують ремонту.

  • 31 травня Шольц заявив, що домовився з прем’єром Греції про «кругові постачання» військової техніки.
  • Україна тим часом продовжує закликати Німеччину поставити сучасні танки Leopard 2 та БМП Marder, але Берлін під різними приводами відмовляє. Радник глави ОП Михайло Подоляк заявив, що «кругові постачання» не працюють, і Україна чекає на слово Німеччини.
  • Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн закликала надати Україні озброєння, про яке вона просить: «Якщо українці кажуть, що їм потрібні танки, їх треба їм дати».

Читайте також: У Німеччині пояснили відмову постачати Україні танки Leopard «занадто довгим навчанням»

Джерело