Як правильно прати устілки від кросівок та іншого взуття, щоб вони не деформувалися

Как правильно стирать стельки от кроссовок и другой обуви, чтобы они не деформировались

Під час прання улюбленої пари кросівок чи іншої пари взуття важливо звертати увагу не тільки на очищення самого черевика, а й на його деталі. Наприклад, шнурки або устілки – вироби, які теж мають важливе значення, але на догляд за якими не завжди вистачає часу. У цьому матеріалі theLime розповість, як почистити устілки і в процесі їх не зіпсувати.

Як почистити устілки у взутті

  • Витягніть устілки.
  • Зробіть мильний розчин: змішайте півлітра гарячої води з чайною ложкою рідкого мила чи засобу для миття посуду. Ще один варіант: можна натерти брусок звичайного мила на тертці і змішати з гарячою водою.
  • Занурте щітку або ганчірку в суміш, яка у вас вийшла, і ретельно почистіть кожну устілку. На цьому етапі важливо стежити, щоб вироби не були у воді занадто довго. В протилежному випадку вони можуть деформуватися: зменшитися в розмірі або стати нерівними.
  • За допомогою ганчірки або щітки видаліть бруд з обох боків, промийте ще раз у чистій воді, щоб усунути залишки мильного розчину.

Як почистити устілки, які не витягуються?

  • У такому разі їх зручно буде чистити старою, непотрібною зубною щіткою або будь-якою щіткою із довгою ручкою. Тут все аналогічно: зробіть мильний розчин, очистіть виріб та дайте висохнути природним шляхом.

Як почистити білі устілки?

Якщо білі устілки не відмиваються звичайним мильним розчином, спробуйте вирішити проблему за допомогою господарського мила. Ретельно намильте вкладки з обох боків і почистіть щіткою, після чого змийте залишки мила і дайте виробу висохнути.

Як почистити шкіряні устілки?

Якщо устілки виготовлені зі шкіри, їх можна протерти спиртом. Таким чином, вдасться одночасно і помити, і продезінфікувати їх.

https://apostrophe.ua/ua/article/lime/understand/2022-09-19/kak-pravilno-stirat-stelki-ot-krossovok-i-drugoy-obuvi-chtobyi-oni-ne-deformirovalis/48116