ЄС продовжив обмеження експорту зерна з України

ЄС продовжив обмеження експорту зерна з України

Фото: Reuters / Scanpix ЄС пом’якшив обмеження проти агроекспорту

Дія обмежень на агроекспорт у пом’якшеному варіанті збережеться до 15 вересня з поступовим скасуванням.

Євросоюз продовжив дію заборони на імпорт окремих видів сільськогосподарської продукції з України для п’яти членів ЄС до 15 вересня з їхнім поступовим скасуванням. Про відповідне рішення у понеділок, 5 червня, повідомляє Європейська комісія.

«До 15 вересня 2023 року ЄС поступово скасовує виняткові та тимчасові запобіжні заходи, прийняті 2 травня 2023 року щодо імпорту пшениці, кукурудзи, ріпаку та насіння соняшнику з України», – йдеться у повідомленні.

Там також додали, що сфера застосування обмежувальних заходів для цих продуктів скоротиться із 17 до шести тарифних ліній.

«Поетапне скасування дозволить значно покращити роботу «шляхів солідарності» та вирішити проблеми, пов’язані з вивезенням українського зерна з країни під час цьогорічного врожаю», – вважають у ЄС.

Там також додали, що у випадку, якщо транзиту українських товарів перешкоджають невиправдано обтяжливим вимогам в одній або кількох із п’яти держав-членів, Комісія переглядатиме, чи зберігаються суттєві умови для запровадження цих превентивних заходів.

Нагадаємо, 2 травня Єврокомісія заборонила імпорт пшениці, кукурудзи, ріпаку та насіння соняшнику українського походження до Болгарії, Угорщини, Польщі, Румунії та Словаччини на період до 5 червня 2023 року. Але ця агропродукція могла продаватися в будь-яку іншу країну ЄС та перевозитися транзитом.

Також сьогодні ЗМІ повідомили, що Єврокомісія продовжить дію заборони на імпорт агроекспорту з України, але офіційне повідомлення з’явилося лише зараз.

Джерело

Новости Украины