ЄС розкрив деталі 10 пакету санкцій проти Росії

ЄС розкрив деталі 10 пакету санкцій проти Росії

Євросоюз запровадив 10 пакет санкцій проти РФ

Новий пакет санкцій було розроблено Євросоюзом до роковин повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

Рада ЄС прийняла у суботу, 25 лютого, 10 пакет санкцій проти Росії, що є «ще одним поворотом гайки для уряду РФ і тих, хто несе відповідальність за агресивну війну Росії», йдеться у ком’юніке.

Новими санкціями Євросоюз заборонив:

  •      Громадянам РФ керувати організаціями-операторами критичної інфраструктури ЄС, а також використовувати європейські газосховища;
  •      Заборонено мовлення в ЄС арабських служб RT Arabic та Sputnik Arabic;
  •      Заборонено експорт до Росії спецтехніки, запчастин та електроніки;
  •      Транзит через РФ європейських товарів та технологій подвійного призначення, щоб уникнути обходу санкцій;
  •      Імпорт із Росії синтетичного каучуку та бітуму також заборонено.

10 пакет санкцій посилює заборони на експорт критично важливих технологій та промислових товарів, таких як електроніка, спеціалізовані транспортні засоби, деталі машин, запасні частини для вантажних автомобілів та реактивних двигунів, а також товари для будівельного сектора, які можуть бути спрямовані російським військовим (антени, крани і т. д.).

«Список предметів обмеженого використання, які можуть сприяти технологічному вдосконаленню сектору оборони та безпеки Росії, тепер включатиме додаткові нові електронні компоненти, які використовуються в російських системах озброєння, вилучених на полі бою, включаючи безпілотники, ракети, гелікоптери, а також конкретні рідкісні земні матеріали, електронні інтегральні схеми та тепловізійні камери», – вказується на сайті ЄС.

Вперше до цього списку увійшли сім іранських підприємств, що виробляють військові безпілотні літальні апарати, які використовувалися армією РФ в Україні, зокрема проти цивільної інфраструктури.

Запроваджуються додаткові обмеження на імпорт товарів, що приносять, за даними ЄС, значний дохід Росії, таких як асфальт та синтетичний каучук.

На додаток до економічних санкцій Рада ЄС вирішила внести до списку значну кількість додаткових фізичних та юридичних осіб (121 особа). Три російські банки були додані до списку тих, на кого поширюється заморожування активів та заборона надання коштів та економічних ресурсів.

Новий пакет санкцій було розроблено Євросоюзом до роковин повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський заявив, що Україна очікує від Європи рішучих кроків проти Росатому та російської атомної промисловості, збільшення тиску на військових та банки.

Джерело

Новости Украины