Євросоюз запроваджує санкції проти росіян за сексуальне насильство в Україні — Reuters


Євросоюз запроваджує санкції проти росіян за сексуальне насильство в Україні - Reuters

Раміль Ібатуллін (фото – МО РФ)

Євросоюз вперше запроваджує санкції щодо винних у сексуальному насильстві та порушення прав жінок, зокрема проти російських військових. Про це повідомляє Reuters.

Читайте нас у Telegram: тільки важливі та перевірені новини

Повний офіційний список осіб та організацій, які потрапили під санкції, ЄС планує опублікувати завтра, до Міжнародного жіночого дня. Поки що агентство повідомляє, що до переліку входять, зокрема, російські військові Микола Кузнєцов і Раміль Ібатуллін.

Reuters цитує наявний у його розпорядженні документ, в якому стверджується, що Кузнєцов «взяв участь у незаконному вторгненні Росії в Україну, і члени його підрозділу систематично брали участь в актах сексуального насильства та зґвалтувань в Україні в березні/квітні 2022 року», а Ібатуллін очолював підрозділ, члени якого «вчиняли акти сексуального та гендерного насильства щодо мирного населення України».

Санкції також запроваджено стосовно двох московських поліціянтів, двох представників афганського руху Талібан та інших осіб у М’янмі та Південному Судані.

До списку також включено іранську жіночу в’язницю Гарчак.

Верховний представник із закордонних справ ЄС Жозеп Боррель заявив, що Євросоюз має намір «боротися і викорінювати всі форми насильства щодо жінок, де б вони не відбувалися. Прийняттям сьогоднішнього рішення ми активізуємо зусилля щодо протидії сексуальному та гендерному насильству, забезпечуємо повну відповідальність винних за свої дії і боремося із безкарністю».

Глава МЗС Нідерландів Вопке Хукстра заявив, що «цими санкціями ми надсилаємо злочинцям чіткий сигнал про те, що їхні злочини не минуть для них безслідно… Ці жахливі та нелюдські дії матимуть наслідки. Це також сигнал жертвам: ЄС підтримає вас, де б ви не були».

  • 9 грудня 2022 року стосовно полковника РФ Ібатулліна (командир 90 танкової Вітебсько-Новгородської дивізії Сухопутних військ ЗС РФ) ввела санкції Велика Британія.
  • 5 січня 2023 року повідомлялося, що існують докази, що російські командири в Україні знали про зґвалтування або навіть заохочували їх.

Читайте також: «Ти там баб українських гвалтуй». Дружину окупанта оголосили у міжнародний розшук

Джерело

Новости Украины