Інцидент з американським дроном над Чорним морем. Пентагон: російський літак, імовірно, пошкоджено


Інцидент з американським дроном над Чорним морем. Пентагон: російський літак, імовірно, пошкоджено

Пет Райдер (фото – Pentagon / Alexander Kubitza)

У Пентагоні кажуть, що зіткнення американського безпілотника з російським літаком «ймовірно, пошкодило» останній. Також у Міноборони США кажуть, що Росія «не отримала» дрон. Про це сказав журналістам прессекретар Пентагону Пет Райдер, повідомляє Sky News.

Читайте нас в Telegram: тільки важливі та перевірені новини

Перехоплення безпілотників не є рідкістю, але «така поведінка є незвичайною, сумною та небезпечною», сказав він.

Дії росіян американський чиновник назвав «небезпечними, непрофесійними». «Думаю, дії говорять самі за себе», – зауважив він.

За словами Райдера, російський Су-27, який зачепив пропелер безпілотника, ймовірно, також було пошкоджено.

Він розповів, що оператори безпілотника були змушені розбити його після зіткнення, оскільки пошкодження гвинта MQ-9 зробило його некерованим.

Відповідаючи на запитання, чи летів безпілотник поблизу України, він додав, що «було далеко від будь-якої території України».

Представник Пентагону відмовився коментувати операції з пошуку дрона, але додав, що «Росія не має дрона».

Безпілотник MQ-9 дійсно може бути озброєний, але він виконував розвідувальну місію в міжнародних водах, і Пентагон не коментуватиме, чи була на борту зброя, сказав Райдер.

За його словами, два Су-27 летіли поряд з безпілотником близько 40 хвилин, але до зіткнення не було радіозв’язку між США і Росією.

  • Сьогодні, 14 березня, російський винищувач Су-27 пошкодив гвинт розвідувального дрона США MQ-9 Reaper над Чорним морем, дрон упав у міжнародних водах.
  • У Білому домі заявили, що перехоплення Росією американського безпілотника було «небезпечним» та «непрофесійним», США продовжуватимуть літати над Чорним морем.
  • У Міноборони країни-агресора кажуть, що російські винищувачі «не вступали в контакт» із безпілотним літальним апаратом, і що він нібито впав сам.

Джерело

Новости Украины