Іран отримав від РФ 140 млн євро готівкою та захоплену в Україні зброю Заходу – Sky News


Іран отримав від РФ 140 млн євро готівкою та захоплену в Україні зброю Заходу – Sky News

Дрони-камікадзе Shahed-136 (фото: Wikipedia)

Росія відправила 140 млн євро готівкою та кілька захоплених британських та американських озброєнь до Ірану в обмін на десятки смертоносних безпілотників, які РФ використовує у війні проти України. Про це повідомляє Sky News з посиланням на неназване джерело у сфері безпеки.

Читайте нас у Telegram: тільки важливі та перевірені новини

За словами співрозмовника журналістів, російський військовий літак таємно перевіз гроші та три види боєприпасів – британську протитанкову ракету NLAW, американську протитанкову ракету Javelin і зенітну ракету Stinger – в аеропорт Тегерана вранці 20 серпня.

Ця зброя була частиною партії військової допомоги Британії та США, призначеної для українських військовослужбовців, яка, за словами джерела, «потрапила до рук Росії».

Співрозмовник журналістів сказав, що це озброєння може дати іранському Корпусу вартових ісламської революції можливість вивчати західні технології та потенційно копіювати їх.

Іран, за його словами, надав Росії понад 160 дронів, зокрема 100 Shahed-136. Також джерело стверджує, що в останні кілька днів між Тегераном і Москвою було узгоджено ще одну домовленість щодо постачання безпілотників на 200 млн євро.

  • З кінця вересня російські окупанти масово застосовують іранські Shahed-136, і набагато рідше розвідники Mohajer-6 проти України, переважно проти цивільної критичної інфраструктури.
  • Довгий час Іран заперечував, що передавав Росії дрони, лише 6 листопада глава МЗС Ірану визнав постачання – це нібито було ще до початку повномасштабної російсько-української війни та «у невеликих кількостях». Зеленський назвав це брехнею.
  • У США заявили, що Іран передавав Росії ударні дрони вже після початку вторгнення в Україну.

Читайте також: Іранські дрони створені із вкрадених на Заході компонентів – розслідування

Джерело