Кабмін визнав недійсним розпорядження про передання об’єктів Лаври УПЦ МП – Ткаченко


Кабмін визнав недійсним розпорядження про передання об'єктів Лаври УПЦ МП – Ткаченко

Фото: Кабмін доповнено

Сьогодні, 30 березня, Кабінет міністрів визнав недійсним розпорядження про передання об’єктів Києво-Печерської лаври УПЦ Московського патріархату. Про це повідомив міністр культури Олександр Ткаченко.

Читайте нас у Telegram: тільки важливі та перевірені новини

«Щойно уряд визнав таким, що втратило чинність, розпорядження Кабінету міністрів України часів Януковича від 11 липня 2013 року №519 «Питання передання в безоплатне користування Свято-Успенській Києво-Печерській лаврі (чоловічий монастир) Української православної церкви будівель і споруд», – написав Ткаченко.

Він додав, що внаслідок низки законних рішень управління майном Лаври перейшло до держави, тому що саме держава володіє цими об’єктами.

ДОПОВНЕНО о 20:40. У юридичному відділі УПЦ МП назвали рішення Кабміну «безпідставним» й «незаконним» та заявили що оскаржують його.

  • 10 березня національний заповідник «Києво-Печерська лавра» направив Свято-Успенській Києво-Печерській лаврі (чоловічому монастирю) УПЦ попередження про розірвання договору від 2013 року про безоплатне користування майном Лаври.
  • До 29 березня монастир мав залишити заповідник, оскільки перевірка виявила 36 новобудов на території Нижньої лаври. LIGA.net отримала графік виселення УПЦ МП із Лаври.
  • Сьогодні священнослужитель УПЦ МП пошкодив обладнання оператора Суспільного, поліція відкрила кримінальне провадження.

Читайте також: Репортаж | «Ми тут назавжди». Як пройшов (не) останній день УПЦ МП у Києво-Печерській лаврі

Джерело

Новости Украины