Каспаров: Кожен, хто живе в Росії, став частиною військової машини, хоче він того чи ні


Каспаров: Кожен, хто живе в Росії, став частиною військової машини, хоче він того чи ні

Гаррі Каспаров (Фото: LIGA.net)

Кожен, хто живе в Росії, є частиною кремлівської військової машини, хоче він того чи ні. Таку думку висловив колишній чемпіон світу з шахів і російський політик у вигнанні Гаррі Каспаров в інтерв’ю Spiegel.

Читайте нас у Telegram: тільки важливі та перевірені новини

Журналіст дорікнув Каспарову, що той «формулює опозиційну Кремлю повістку з-за кордону», перебуваючи в безпеці, на відміну від тих, хто залишається в Росії.

Каспаров відповів, що оскільки зараз «іде війна, кожен перебуває або на одній або на іншій стороні фронту».

«Кожен громадянин Росії, серед яких і я, несе колективну, якщо навіть не особисту, відповідальність за цю війну. Росія сьогодні – це фашистська диктатура, яка прямо зараз, коли ми з вами розмовляємо, чинить злочини проти людства. І всі, хто зараз живе в Росії, є частиною цієї військової машини, хочуть вони того чи ні», – вважає він.

Каспаров також підтримав обмеження для видачі росіянам європейських віз: «Не можна дозволяти (росіянам) просто подорожувати туди-сюди. Німецького туризму в Лондоні 1941 року теж не було. Я запропонував приймати (у Європі) лише тих росіян, які підпишуть декларацію із трьома принципами: війна злочинна, путінський режим нелегітимний, Україна неподільна».

  • У грудні 2021 року Каспаров заявив, що «Путін веде війну», і якщо «Захід не реагуватиме, то ситуація погіршуватиметься».
  • Він також стверджував, що нарощування військової напруги на кордонах України може бути задумане Путіним як блеф для підвищення ставок, але навіть таким чином воно може обернутися великою кров’ю.

Джерело