Київ «роздратований»: НАТО ігнорує заявку на членство. Альянс вирішує, що робити – FT


Київ "роздратований": НАТО ігнорує заявку на членство. Альянс вирішує, що робити – FT

НАТО (Фото: EPA)

Міністри закордонних справ країн-членів НАТО сьогодні у Брюсселі обговорять питання про подвоєння зобов’язань у фонді підтримки України, який зараз становить близько 250 млн євро на рік, до цільового показника 500 млн євро. Про це повідомляє Financial Times із посиланням на чотирьох дипломатів.

Читайте нас у Telegram: тільки важливі та перевірені новини

Ці фінансові обіцянки спрямовані на пом’якшення роздратування Києва небажанням всередині Альянсу обговорювати конкретні терміни вступу країни до НАТО, пише видання.

Міністри також мають намір обговорити розширення роботи щодо підвищення оперативної сумісності між українською армією та силами НАТО, підвищення стандартів ЗСУ, прискорення переходу від радянського озброєння до сучасного натовського, а також поглиблення політичних зв’язків між Києвом та НАТО.

Київ офіційно подав заявку на членство у вересні 2022 року, але Альянс не зробив жодних офіційних кроків у відповідь.

«Цей лист-заявка лежить на столі, і ми просто ігноруємо його. Добре, членство, можливо, не варіант прямо зараз. Але ми можемо вжити конкретних дій крім цього або на підтримку цього, щоб показати, що ми віримо в це у довгостроковій перспективі», – сказав один із дипломатів.

ДОВІДКА. Комплексний пакет допомоги НАТО для України був створений у 2016 році для підвищення стійкості та безпеки України. Після повномасштабного вторгнення Росії до України у лютому минулого року він використовувався для доставлення продовольства, пального, медикаментів, обладнання до України. Але офіційні особи НАТО кажуть, що заплановані витрати перевищують бюджет фонду.

«Ми не зможемо запропонувати їм членство найближчим часом. Але ми можемо говорити про тісніші відносини між НАТО та Україною. Однак є великий дефіцит фінансування для цього, і нам потрібно вкладати в це значні кошти», – сказав ще один дипломат.

За словами джерел, на щорічному саміті лідерів Альянсу у Вільнюсі у липні може бути представлено розширений пакет допомоги Україні. Президент Володимир Зеленський заявив лідерам НАТО, що візьме участь у саміті лише у тому випадку, якщо йому запропонують відчутні переваги.

  • 1 березня генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг запросив Зеленського взяти участь у саміті Альянсу, який відбудеться у Вільнюсі.

Джерело

Новости Украины