Китай після чергових ядерних погроз Путіна закликав «зосередитися на дипломатії»


Китай після чергових ядерних погроз Путіна закликав "зосередитися на дипломатії"

Мао Нін (Фото: EPA)

У Міністерстві закордонних справ Китаю заявили, що ядерну війну ніколи не слід розв’язувати після чергових ядерних погроз диктатора Володимира Путіна. Про це на брифінгу повідомила речниця МЗС КНР Мао Нін.

Читайте нас в Telegram: тільки важливі та перевірені новини

За її словами, сторони мають «зосередитися на дипломатичному рішенні», а ядерна війна ніколи не має бути розв’язана.

Вона зазначила, що 5 січня 2022 року лідери ядерних держав виступили із спільною заявою, в якій йдеться про те, що неможливо виграти або вести ядерну війну.

«У заяві наголошувалося, що слід уникати війн між державами, які мають ядерну зброю, і знижувати стратегічні ризики», — сказала Мао Нін.

Дипломат наголосила, що за «нинішніх обставин усі сторони повинні працювати разом, щоб сприяти розрядці ситуації».

25 березня 2023 року Путін заявив про намір розмістити тактичну ядерну зброю на території Білорусі нібито у відповідь на плани Великої Британії поставити Україні боєприпаси зі збідненим ураном.

ДОВІДКА. Китай заявляє про свою «нейтральну» позицію щодо війни Росії проти України, яку Пекін називає «українською кризою». КНР неодноразово повторювала кліше російської пропаганди про те, що РФ на війну «спровокували» НАТО та США, а також не засуджувала війну, яку Москва веде для знищення українського народу, однак одночасно заявляла про відданість принципу територіальної цілісності та непорушності встановлених кордонів. Китайські офіційні особи регулярно закликають до переговорів та кажуть, що вони «за мир у всьому світі».

  • Сі Цзіньпін перебував із триденним візитом у Москві: 20 березня 2023-го він провів переговори з Путіним тет-а-тет, 21-го – з розширеними делегаціями.
  • У МЗС України очікують, що Сі переконає Путіна припинити війну. За даними FT, лідер Китаю може зателефонувати Зеленському після візиту до Москви.
  • 21 березня Сі повторив мантру Китаю про «мир». Сказав: «Зростає кількість прихильників переговорів».

Читайте також: Глава МЗС КНР заявив, що Китай та РФ протистоятимуть США, а Путін готовий до «швидших переговорів»

Джерело

Новости Украины