Коли хлорка не працює. Саморобний засіб для видалення нальоту в унітазі лише з 2 інгредієнтів

Когда хлорка не работает. Самодельное средство для удаления налета в унитазе только из 2 ингредиентов

Якщо в унітазі вже давно з'явився наліт, а хлорвмісні засоби не допомагають, не поспішайте засмучуватись. Вирішити проблему можна, якщо скористатися перевіреними лайфхаками. У цьому матеріалі theLime розповість, як зробити речовину для видалення нальоту з унітазу.

"Вапняний наліт може набувати різних кольорів залежно від сполук, які знаходяться у воді. Причому накопичення зазвичай бувають брудно-білого або сірого кольору. На забарвлення також впливає той факт, що, коли вапняний наліт висихає, він вбирає будь-які частинки бруду і повільно шар за шаром утворює плями на внутрішній частині унітазу", — пояснює генеральний менеджер компанії Hard Water Softeners Тоні Джонс.

"З-поміж усієї сантехніки у наших будинках унітаз є одним із найпроблемніших, і це тому, що він часто використовується, в ньому постійно залишається вода, що є ідеальним середовищем для утворення вапняного нальоту", — додає він.

3 основні причини, які можуть призвести до появи нальоту:

розмноження бактерій
жорстка вода
занадто велика перерва між чищеннями унітазу

Чому хлорка не завжди ефективна?

Кріс Вуттон, директор клінінгового сервісу, розповів, що існує "золоте правило" видалення плям з унітазу. Воно звучить наступним чином: "Золоте правило для видалення плям з унітазу — використання нелужних засобів".

"Більшість плям з’являється через жорстку воду, тому важливо пам’ятати, що відбілювач не спрацює, і вам потрібно буде використовувати засіб на кислотній основі, наприклад засіб для видалення вапняного нальоту. Хоча відбілювач не позбавляє від вапняного нальоту, він робить його непомітним, таким, який зливається з кольором унітазу. Саме тому плями швидко повертаються, оскільки вони нікуди не зникали", — зазначив Вуттон.

Якщо хочете, щоб від вапняного нальоту не лишилося і сліду, Кріс рекомендує використовувати білий оцет, щоб зробити власний потужний, але природний очисний розчин. До нього слід додати ще один компонент — соду.

Все доволі просто: спочатку наносимо соду на забруднені на унітазі місця та даємо засобу подіяти, залишивши на 15 хвилин. Далі беремо оцет та наливаємо його поверх соди – утвориться реакція шипіння, яка активує кислоту та знищить найстійкіші вапняні накопичення.

Приблизно через 10 хвилин ретельно протріть унітаз губкою для чищення. Після чого промийте унітаз кілька разів чистою водою, щоб прибрати залишки.

Якщо отриманий результат вас не задовольнив, завершіть очищення лимонною кислотою. Нанесіть засіб на забруднені місця та залишіть на 5-10 хвилин. Ця речовина ефективно справляється з найстійкішими плямами.

https://apostrophe.ua/ua/article/lime/understand/2022-08-26/kogda-hlorka-ne-rabotaet-samodelnoe-sredstvo-dlya-udaleniya-naleta-s-unitaza-tolko-iz-2-ingredientov/47724