Кулеба: Розмови зі США про Patriot і Abrams просуваються, але зі швидкістю танка, а не літака


Кулеба: Розмови зі США про Patriot і Abrams просуваються, але зі швидкістю танка, а не літака

Дмитро Кулеба (Скріншот)

Україна продовжує запитувати у США системи протиповітряної оборони Patriot та танки Abrams. Про це повідомив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба на онлайн-брифінгу 6 грудня, наголосивши, що це складні розмови, але вони рухаються.

Читайте нас у Telegram: тільки важливі та перевірені новини

Глава МЗС заявив, що тема постачання американських танків і систем Patriot порушується українською стороною на кожній міжнародній зустрічі та під час кожного контакту зі США – як на рівні президента Володимира Зеленського, так і на рівні глави Офісу президента Андрія Єрмака та на рівні МЗС.

«Ця розмова з низки причин непроста, але вона рухається. Безумовно, мені хотілося б, щоб вона рухалася зі швидкістю літака, але вона рухається зі швидкістю танка. Тому займає час», – сказав Кулеба.

Він наголосив, що Україна й надалі вирішуватиме питання, пов’язані з постачанням зброї, і «для нас тут немає жодних заборонених тем».

«Навіть якби теоретично нас хтось попросив би не торкатися того чи іншого питання, ми все одно продовжили би тиснути і шукати можливості для вирішення», – додав Кулеба.

  • Німецькі танки Leopard та американські M-1 Abrams – пріоритет українських запитів для визволення територій від російських окупантів. Проте Захід поки що не погоджується на такі постачання.
  • 30 листопада у Пентагоні заявили, що Вашингтон зараз не має планів постачати батареї Patriot в Україну, проте обговорення з Києвом продовжаться. НАТО може обговорити передачу систем з інших країн-членів.
  • Зеленський розраховує на «історичне рішення» Шольца про передачу систем Patriot Німеччиною.

Читайте також: Розбір | Patriot для України. Що пропонує Польща та як ця ППО допоможе у війні з Росією

Джерело

Новости Украины