Лукашенко показав перший «білоруський комп’ютер»

Лукашенко показал первый "белорусский компьютер"

Формальний лідер Білорусі Олександр Лукашенко продемонстрував ноутбук, який він назвав "першим білоруським комп'ютером". Про це повідомляє його прес-служба у четвер, 1 вересня.

Вказано, що Лукашенко показав новинку на відкритому уроці Історична пам'ять — дорога у майбутнє.

"Я спеціально попросив, щоб сьогодні принесли на нашу зустріч ось цей продукт — перший комп'ютер, який мені подарували наші розумні люди. Їм було поставлене завдання "потинятися" по всьому світу, знайти найкраще з того, що ми поки що не можемо створювати (процесори, програмне забезпечення), і створити цей комп'ютер. Чесно скажу, у ньому сьогодні близько 12% білоруського. До кінця року буде 30%. Але важливим є сам факт", — наголосив Лукашенко.

За його словами, комп'ютер створено на білоруському заводі телевізорів Горизонт. Лукашенко запропонував усім охочим "помацати" ноутбук.

"Помацавши його, ви не сказали б, що він створений у Білорусі. Це говорить про те, що у нас є величезний потенціал. У нас є люди, які (як американці колись мені сказали, коли я створював Парк високих технологій) вміють творити неймовірне. Виступаючи тоді на нараді у мене, американський фахівець піднявся і каже: якщо ви хочете щось створити, можна у багатьох країнах світу це зробити, але якщо хочете створити щось неймовірне — приїжджайте до Білорусі", — поділився спогадами Лукашенко.

Він висловив упевненість, що це буде найсучасніший комп'ютер на рівні світових стандартів.

"Ви можете сказати — ну зрозуміло, тут же ще й імпортні складові. Але у всіх найкращих комп'ютерах немає повністю комплектувальних тільки однієї країни. Тобто це зібрання творів всієї планети. Такі суперсучасні речі не робить повністю жодна країна. І не тому, що приміром, американці або китайці не можуть це зробити, а тому, що в цьому немає жодної необхідності. Наука дуже інтернаціональна, і те, що вона створює, теж є міжнародним продуктом", — звернув увагу він.

 

https://ua.korrespondent.net/world/4511733-lukashenko-pokazav-pershyi-biloruskyi-kompuiter