МАГАТЕ провело ротацію на Запорізькій АЕС та збільшило присутність експертів

МАГАТЕ провело ротацію на Запорізькій АЕС та збільшило присутність експертів

На Запорізьку атомну станцію прибули чотири фахівці місії МАГАТЕ, які змінили попередніх двох колег. Про це повідомляє пресслужба агентства.

— Генеральний директор Рафаель Гроссі підтвердив, що першу ротацію місії МАГАТЕ з підтримки та сприяння у Запоріжжі (Україна) завершено, і тепер на атомній станції знаходиться нова посилена група експертів МАГАТЕ з безпеки, захисту та гарантій, — зазначено в повідомленні.

Про плани збільшити місію на ЗАЕС раніше говорив гендиректор МАГАТЕ Рафаель Гроссі. За його словами, на атомній станції буде постійно присутня команда з чотирьох експертів, кожні 3-4 тижні вони будуть змінюватися.

Гроссі прибув до Києва з робочим візитом для переговорів щодо створення охоронної зони ядерної та фізичної безпеки навколо Запорізької атомної станції. 6 жовтня він провів зустріч із президентом Володимиром Зеленським – на ній він заявив, що МАГАТЕ вважає ЗАЕС українським об’єктом, і пообіцяв контактувати з усіх питань лише з Україною. Також Гроссі планує відвідати Москву.

Джерело