МАГАТЕ зажадало від Росії вивести війська із Запорізької АЕС

МАГАТЕ зажадало від Росії вивести війська із Запорізької АЕС

Фото: Д. Кальма/МАГАТЕ

Рада керуючих Міжнародного агентства з атомної енергії ухвалила резолюцію, в якій закликає Росію припинити окупацію території Запорізької атомної станції. Про це повідомляє «Reuters».

За даними видання, за відповідний документ проголосували «За» представники 26 країн, «проти» виступили лише Китай та Росія. Інші держави утрималися від голосування — йдеться про Бурунді, В’єтнам, Єгипет, Індію, Пакистан, Сенегал і Південно-Африканську Республіку.

Згідно з резолюцією, МАГАТЕ закликає РФ «негайно припинити всі дії проти Запорізької атомної електростанції та будь-якого іншого ядерного об’єкта в Україні та на них». У документі зазначено, що країни засуджують вторгнення Росії до України та закликають Москву надати Україні контроль над усіма її ядерними об’єктами.

Російські війська окупували територію Запорізької АЕС та регулярно обстрілюють небезпечний об’єкт. В результаті вперше в історії Україна була змушена знеструмити атомну станцію через пошкоджені росіянами лінії електропередач. 1 вересня ЗАЕС відвідала місія МАГАТЕ, яка пізніше оприлюднила свої рекомендації – у них пропонувалося створити зону захисту та ядерної безпеки. Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна згодна, якщо йдеться про демілітаризацію Запорізької АЕС.

Джерело