Макрон скаже Сі Цзіньпіну, що інтерес Китаю — тиснути на Росію щодо війни в Україні


Макрон скаже Сі Цзіньпіну, що інтерес Китаю — тиснути на Росію щодо війни в Україні

Емманюель Макрон (Фото: EPA)

Президент Франції Емманюель Макрон вважає, що Китай має чинити тиск на Росію щодо війни в Україні. Про це повідомив французький канал BMF TV із посиланням на представників країни на саміті G20.

Читайте нас у Telegram: тільки важливі та перевірені новини

Макрон 15 листопада в день відкриття саміту G20 на зустрічі з главою КНР Сі Цзіньпіном наполягатиме на тому, що в інтересах Китаю також тиснути на Росію щодо війни.

«Він скаже йому, що ваш інтерес, як і мій, – чинити тиск на Росію, щоб вона повернулася за стіл переговорів і поважала міжнародне право», – заявив представник Франції.

  • Президент США Джо Байден та Сі Цзіньпін «докладно» обговорять війну Росії проти України на зустрічі 14 листопада, повідомляв радник Байдена з національної безпеки Джейк Салліван.
  • Міністерство закордонних справ Китаю заявило, що відносини КНР та РФ «міцні як скеля» у відповідь на заяву Байдена про те, що Пекін «дистанціюється» від Москви.
  • Прем’єр-міністр Китаю Лі Кецян заявив, що будь-які погрози ядерною зброєю є «безвідповідальними», а також описав політику Пекіна щодо України.

Читайте також: Сі Цзіньпін: Потрібно спільно протистояти загрозі застосування ядерної зброї

Джерело