«Ми всі так хвилювалися». ЗМІ публікують деякі подробиці розмови Зеленського з королем Чарльзом ІІІ


"Ми всі так хвилювалися". ЗМІ публікують деякі подробиці розмови Зеленського з королем Чарльзом ІІІ

Фото: ОП

Британські ЗМІ публікують деякі подробиці розмови президента Володимира Зеленського з британським королем Чарльзом ІІІ.

Підписуйтесь на наш Instagram: корисні пояснення актуальних тем

Монарх сказав українському президенту, що радий вітати його в Букінгемському палаці, на що Зеленський відповів, що для нього «велика честь бути тут», пише Sky News.

«Дякую, що знайшли для мене час», — сказав він.

Тоді Чарльз сказав: «Ми всі так довго хвилювалися за вас і думали про вашу країну, що я не можу вам передати». «Щиро дякую», – відповів Зеленський.

Далі король сказав, що він чув, що президент виступав перед обома палатами британського парламенту сьогодні. Президент відповів, що відчув «велику підтримку» від депутатів. «Я дуже радий», – сказав монарх.

Королевський кореспондент BBC Шон Кофлан пише, що візит Зеленського означає набагато більше, ніж просто рукостискання та фотографування. «Це була глибоко особиста справа. Король був надзвичайно відвертим щодо України», – пояснює він.

Журналіст нагадав, що після російського вторгнення тодішній принц Уельський засудив «жорстоку агресію» у виразах, набагато більш різких, ніж зазвичай дозволяють собі члени королевської родини.

Чарльз був першим членом сім’ї, який відвідав регіон, куди прибували мільйони біженців з України. Під час раптового візиту до Румунії у травні минулого року він відвідав центр допомоги, де українцям роздавали продукти і одяг.

  • 8 лютого Зеленський прилетів до Великої Британії. Він зустрівся з прем’єр-міністром Ріші Сунаком, виступив перед британським парламентом. Також він планує побачитися з бійцями Збройних Сил України, які проходять підготовку у Британії.
  • Очікується, що Зеленський зустрінеться із королем Чарльзом III.
  • 9 лютого Зеленський має приїхати до Брюсселя та виступити перед Європейським парламентом.
  • Сунак під час сьогоднішнього виступу в британському парламенті заявив, що мета Британії – перемога України на полі бою цього року. Він сказав, що остання допомога його країни забезпечить Україні можливість захиститися від Росії.
  • Виступаючи перед британськими політиками у Лондоні, Зеленський заявив, що перемога України у війні з Росією змінить світ і унеможливить будь-яку агресію у майбутньому.

Джерело

Новости Украины