Фото: Олександр Ткаченко
Комісія Міністерства культури та інформаційної політики виявила чергові порушення під час огляду трьох пам’яток Києво-Печерської лаври. Про це у Telegram повідомив міністр культури Олександр Ткаченко.
Читайте нас в Telegram: тільки важливі та перевірені новини
Під пам’ятками маються на увазі: галерея до Ближніх печер у корпусі №37, дзвіниця на Ближніх печерах у корпусі №37-а та вхід до галереї Ближніх печер у корпусі №38.
Глава відомства написав: «Стан об’єктів видно на фото».
На опублікованих фото приміщення виглядають занедбаними. Священнослужителі УПЦ МП залишили мотлох та бруд.
Після першої такої перевірки Мінкульту однієї з пам’яток, «Книжкового складу» у корпусі №112, у пресслужбі УПЦ МП заявили, що у приміщенні нібито внаслідок підпалу сталася пожежа, тому воно у такому стані.
Ткаченко заявив, що ознак вжиття орендарем протипожежних заходів не було зафіксовано.
Міністр культури зазначив, що двері будівель були зачинені, проте у присутності керівників заповідника та за допомогою відповідних засобів комісії вдалося потрапити туди.
У пресслужбі УПЦ МП назвали це «пошкодженням майна монастиря».
«Представники Національного заповідника у супроводі працівників поліції здійснили пошкодження майна монастиря — зламали протиправно замки, проникли до приміщення корпусу та провели незаконне опечатування», – йдеться у повідомленні.
Священнослужителі УПЦ МП подали заяву про нібито кримінальне правопорушення працівниками заповідника та поліцією.
- 10 березня 2023 року Мінкульт закликав Свято-Успенський монастир УПЦ МП звільнити територію Києво-Печерської лаври до 29 березня. Детальніше про «виселення» УПЦ МП з Лаври читайте в тексті LIGA.net.
- У Московському патріархаті заявили, що вважають це «ультиматумом», не бачать у цьому юридичних обґрунтувань і не збираються йти.
- 31 березня комісія двічі не змогла розпочати роботу в Лаврі через перешкоджання з боку УПЦ МП. Ключі, які передали представники монастиря, не підійшли до серцевини замка приміщення.
Читайте також: На вимогу місцевих. У Тернополі заборонили УПЦ МП користуватися земельною ділянкою