Міноборони про ракету в Білорусі: Не виключена провокація РФ, Україна готова до розслідування


Міноборони про ракету в Білорусі: Не виключена провокація РФ, Україна готова до розслідування

Фото: Беларускі Гаюн

Міністерство оборони прокоментувало заяву білоруської сторони про те, що під час масованої ракетної атаки РФ по Україні на територію РБ нібито залетіла українська ракета комплексу С-300. В українському оборонному відомстві заявили про готовність до проведення розслідування і не виключають, що інцидент міг бути спровокований росіянами.

Читайте нас у Telegram: тільки важливі та перевірені новини

У Міноборони наголосили, що Україна продовжує чинити опір російському варварству та агресії, здійснюючи своє беззаперечне право на самооборону у межах ст. 51 Статуту ООН.

«Щодо тверджень білоруської сторони, українській стороні відомі відчайдушні та завзяті прагнення Кремля втягнути Білорусь у свою агресивну війну проти України», – заявили в Міноборони.

У зв’язку з цим, як зазначено у повідомленні, українська сторона не виключає свідомої провокації з боку РФ, яка могла прокласти такий маршрут для своїх крилатих ракет, щоб спровокувати їхнє перехоплення у повітряному просторі над Білоруссю.

У Міноборони наголосили, що Україна готова до проведення об’єктивного розслідування інциденту та готова запросити до участі у ньому авторитетних експертів із числа держав, не пов’язаних із підтримкою держави-терориста Росії у будь-якій формі.

  • Вранці 29 грудня країна-терорист Росія зробила нову спробу атакувати цивільну критичну інфраструктуру України далекобійними ракетами та дронами. Було випущено близько 70 ракет, 54 з них збили ППО ЗСУ.
  • У білоруських пабліках з’явилася інформація, що у Брестській області впали уламки ракети. Згодом про це написав ресурс Белта, офіційний рупор пропаганди режиму білоруського диктатора Олександра Лукашенка.
  • У Білорусі заявили, що уламки належать зенітній ракеті С-300, яка була «запущена з території України».
  • МЗС Білорусі викликало посла України і заявило йому «рішучий протест у зв’язку з інцидентом з ракетою».

Джерело

Новости Украины