Мобілізовані злочинці. Розвідка підтвердила прибуття в Україну нових російських найманців


Мобілізовані злочинці. Розвідка підтвердила прибуття в Україну нових російських найманців

Фото: EPA

Головне управління розвідки Міністерства оборони підтвердило прибуття в Україну нових російських підрозділів, які складаються з колишніх в’язнів. Вони жорстокіші за регулярні війська та більш агресивні до цивільного населення, йдеться в повідомленні.

Читайте нас в Telegram: тільки важливі та перевірені новини

«Після прибуття в Балаклію нового батальйону окупантів, зокрема з-поміж мобілізованих у РФ колишніх кримінальних в’язнів, різко зросло агресивне ставлення до місцевого населення, жорстокість та аморальна поведінка загалом», – йдеться в повідомленні.

6 серпня російське опозиційне видання Медіазона повідомило, що «приватна військова компанія Вагнера» активно вербує в’язнів, обіцяючи їм амністію за пів року війни в Україні. За словами джерел видання, наближений до Володимира Путіна бізнесмен Євген Пригожин особисто їздить по в’язницях та вербує в’язнів у ПВК – насамперед «вбивць та розбійників».

Інше російське видання Верстка пише, що ПВК Вагнера завербувала понад 1000 російських в’язнів на війну в Україну.

Для спеціальної підготовки завербованих ув’язнених вагнерівці створили пункти на базі колонії у Ростові-на-Дону. Перша група, яка пройшла підготовку у цій колонії, вирушила на фронт 20 липня.

Голова Луганської обласної військової адміністрації Сергій Гайдай заявив, що ці в’язні – «одноразові». Їх кидають вперед на лінію вогню, де вони одразу гинуть.

  • 10 липня Головне управління розвідки заявило, що російська армія почала набирати найманців з ув’язнених на війну в Україні. Стверджується, що у планах рекрутерів – знайти 10 000 добровольців.
  • Держдепартамент США оголосив нагороду $10 млн за інформацію про Пригожина та інших осіб, причетних до втручання у вибори президента США 2016 року.

Джерело