МЗС Казахстану висловило протест українському послу через заяву про росіян

МЗС Казахстану висловило протест українському послу через заяву про росіян

Міністерство закордонних справ Казахстану висловило протест послу України Петру Врублевському через його слова про росіян.

— У Міністерстві закордонних справ Республіки Казахстан відбулася зустріч заступника міністра Єрмухамбета Конуспаєва з послом України в РК Петром Врублевським. Під час зустрічі послу висловлено протест у зв’язку з його висловлюваннями в інтерв’ю 21 серпня ц.р. казахстанському блогеру Діасу Кузаїрову. Казахстанською стороною висловлено позицію про неприйнятність та несумісність подібних заяв з діяльністю посла іноземної держави. Такі дії не повинні завдавати шкоди дружнім відносинам між державами, — заявили у відомстві.

Врублевський в інтерв’ю від 21 серпня заявив: «Намагаємося вбити їх якнайбільше. Чим більше ми вб’ємо росіян зараз, тим менше доведеться вбивати нашим дітям». Це фраза, яку приписують 24-річному київському активісту Роману Ратушному. Він загинув під Ізюмом у боях з російськими окупантами.

Відео з цитатою посла розійшлося російськими пропагандистськими ЗМІ. Проросійські організації в Казахстані навіть вимагали оголосити посла персоною нон грата.

Джерело