«Нафтогаз» підтвердив відновлення транспортування російської нафти до ЄС

"Нафтогаз" підтвердив відновлення транспортування російської нафти до ЄС

Фото: «Вікімедіа Україна»

«Нафтогаз» підтвердив відновлення транспортування російської нафти до Словаччини та Угорщини. Про це йдеться у заяві, опублікованій ввечері 11 серпня.

— АТ «Укртранснафта» відновила транспортування нафти українською ділянкою магістрального нафтопроводу «Дружба» у напрямку Словаччини та Угорщини… Постачання нафти до Словаччини відновилося в середу ввечері, до Угорщини – в ніч із середи на четвер… Укртраснафта продовжує виконувати свої договірні зобов’язання у стандартному режимі, — повідомили у компанії.

У «Нафтогазі» зазначили, що Укртранснафта не має інформації про оплату транзиту від Чехії. 

— Укртранснафта не отримала офіційного листа від Транснєфті щодо того, що за транзит до Чехії сплатить компанія Mero, яка управляє ділянкою нафтопроводу «Дружба» в цій країні.

У компанії підтвердили, що 10 серпня «Укртранснафта» отримала платіж за послуги з транспортування від угорської нафтової компанії MOL. Після надходження коштів на рахунок відновила транспортування нафти українською ділянкою нафтопроводу.

«Нафтогаз» нагадав, що договір між Укртранснафтою та Транснєфтью про надання послуг з транспортування передбачає перекачку нафти за 100% попередньою оплатою. 

4 серпня російська «Транснафта» повідомила, що  «Укртранснафта» зупинила транзит російської нафти територією України. Кошти, спрямовані 22 липня за транзит у серпні, було повернуто на рахунок «Транснафти» 28 липня у зв’язку з набуттям чинності Регламенту ЄС 2022/1269. «Транснафта» заявила, що перерахувати гроші не вдається через санкції ЄС і вони повернулися на рахунок.

Угорська MOL та словацька Slovnaft (також входить до групи MOL) ініціювали обговорення з українською та російською сторонами можливості оплати транзитного збору MOL або Slovnaft, що дозволило б відновити постачання нафти.

Чеський оператор нафтопроводу «Дружба» Mero очікує відновлення постачання російської нафти в п’ятницю або суботу, пояснивши, що їхній замовник зробить аналогічні MOL кроки з оплати транзиту.

Нафтопровід «Дружба» прокладено через Білорусь, де поділяється на північну та південну гілки. Північна гілка проходить через Білорусь та Польщу до Німеччини, а південна — через Україну до Словаччини, Чехії та Угорщини.

Джерело