НАТО на саміті у Вільнюсі планує ухвалити секретні військові плани на випадок війни з Росією


НАТО на саміті у Вільнюсі планує ухвалити секретні військові плани на випадок війни з Росією

Єнс Столтенберг та Джо Байден (Фото: EPA)

На саміті НАТО у Вільнюсі, який відбудеться у липні 2023 року, Альянс збирається ухвалити секретні військові плани на випадок війни з Росією. Про це повідомило агентство Reuters з посиланням на високопоставлених представників союзу.

Читайте нас в Telegram: тільки важливі та перевірені новини

Видання пише, що у Вільнюсі лідери НАТО повинні схвалити «тисячі сторінок» секретних військових планів, в яких вперше з часів Холодної війни буде описано реакцію на атаку Росії.

За словами голови військового комітету Альянсу Роба Бауера, йдеться про те, що противник визначає терміни, а тому союзники мають бути готовими до того, що конфлікт може виникнути будь-якої миті.

НАТО також надасть рекомендації країнам-членам щодо модернізації армій та їх матеріально-технічного забезпечення.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що союзники точно знатимуть, які сили їм необхідні і де потрібно їх розгортати.

У матеріалі наголошується, що війна РФ проти України показала низький рівень військових запасів серед країн НАТО, а за оцінками чиновників Альянсу, для повної реалізації планів посилення потужностей знадобиться кілька років.

Водночас у НАТО підкреслюють, що за потреби країни-союзники можуть розпочати бій негайно.

  • 27 квітня 2023 року генсек НАТО заявив, що на саміті у Вільнюсі Альянс виступить з багаторічною програмою підтримки України.
  • 9 травня Столтенберг повідомив, що усі країни-члени НАТО досягли згоди щодо трьох пунктів зі вступу України до Альянсу.
  • 10 травня генсек НАТО сказав, що союзники підготували Україну до контрнаступу, проте росіяни також побудували потужну оборону.

Читайте також: Генсек НАТО: Україна отримала 1550 бронемашин та 230 танків. Ми підготували дев’ять бригад

Джерело

Новости Украины