Офіс генпрокурора провів обшуки на двох ГЗК, що належать олігарху Жеваго

Офіс генпрокурора провів обшуки на двох ГЗК, що належать олігарху Жеваго

Фото: facebook.com/pgo.gov.ua

Офіс генерального прокурора провів обшуки у межах справи про ухилення від сплати податків на двох гірничо-збагачувальних комбінатах, які належать одному з найбагатших олігархів України. Як повідомили у пресслужбі Офіса генпрокурора, комбінати здійснюють первинну переробку корисних копалин.

За даними агентства Інтерфакс-Україна, мова йде про Костянтина Жеваго.

— За процесуального керівництва Офісу генерального прокурора розслідуються факти умисного ухилення службовими особами двох підприємств від сплати податків на суму майже 10 млрд грн (ч.3 ст. 212 КК України)… Єдиним кінцевим бенефіціарним власником підприємств є один із найбагатших олігархів України, — повідомили в Офісі генпрокурора.

Наголошується, що посадові особи одного з підприємств, у яких провели обшуки,  у 2018-2021 роках занизили податкові зобов’язання з рентної плати за користування надрами на суму майже 7,6 млрд грн, а іншого – більше ніж на 2,7 млрд грн.

— Це призвело до фактичного ненадходження до державного бюджету понад 10 млрд грн, — наголосили у прокуратурі.

Під час розслідування у кримінальному провадженні правоохоронці здійснили обшуки в адміністративних та офісних будівлях цих підприємств.

За даними Офісу Генпрокурора, спеціалісти з мінералогії та хімії провели у ГОКах огляди родовищ та виробничих потужностей із переробки корисних копалин гірничо-збагачувальних комбінатів. Здійснено відібрання зразків руди та кінцевого продукту виробництва — залізного концентрату для проведення комплексних експертиз.

Джерело