Омбудсмен Лубінець: Україна не отримала офіційних даних про жертви у Оленівці

Омбудсмен Лубінець: Україна не отримала офіційних даних про жертви у Оленівці

Фото: facebook.com/dmytro.lubinets

Україні досі не надали офіційних списків загиблих та поранених українців внаслідок теракту у Оленівській виправній колонії. Про це повідомив в ефірі всеукраїнського телемарафону уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.

– Процедуру верифікації цих списків нам має підтвердити Міжнародний комітет Червоного Хреста. Відповіді немає. Є відповідь, що Росія також не надає їм жодної інформації. Наразі підтверджених списків загиблих та поранених у нас немає, — заявив Лубінець.

Йдеться про російський теракт у Єленівській виконавчій колонії, скоєний 29 липня. Внаслідок потужного вибуху загинули щонайменше 53 українських полонених, близько 150 людей — поранені.

Україна закликала Червоний Хрест та ООН відреагувати на трагедію. За словами президента Володимира Зеленського, ці організації виступали гарантами збереження життів наших воїнів. У Червоному Хресті відповіли, що не виступали гарантом збереження життів українських воїнів, за їхню безпеку відповідали сторони конфлікту.

18 серпня під час візиту до Львова генсек ООН Антоніу Гутерреш заявив, що Організація Об’єднаних Націй ініціює місію, яка займеться розслідуванням російського теракту в Оленівській виправній колонії. Очолить її генерал із Бразилії Карлос дос Сантос Крус

Джерело