Омбудсмен: З початку березня росіяни затримали 26 працівників ЗАЕС

Омбудсмен: З початку березня росіяни затримали 26 працівників ЗАЕС

Війська Росії продовжують переслідувати українців, які працюють на Запорізькій атомній електростанції. Вже відомо про затримання 26 людей. Про це повідомив у своєму Телеграм-каналі уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.

— Затриманих звинувачують у тому, що вони передають інформацію про пересування та розташування російської військової техніки територією ЗАЕС. І це не жарт. Як уповноважений ВРУ з прав людини наголошую, що жодного порушення норм українського законодавства чи міжнародного права працівниками атомної станції не проводиться, – написав Лубінець.

Як зазначив український омбудсмен, ЗАЕС є українською атомною станцією, на якій працюють наші атомники. Відповідно, вони мають право спілкуватися з усіма, хто може забезпечити збереження цілісності атомної станції.

— Незважаючи на величезний тиск, чинений росіянами щодо персоналу, працівники ЗАЕС продовжують виконувати роботу щодо запобігання екологічній катастрофі, яка може торкнутися не лише України, а й Європи та країн Чорноморського регіону, — наголосив він.

Також Лубінець заявив, що російські військові катують та вбивають працівників ЗАЕС, що є не лише військовим злочином щодо мирного населення, а й порушенням принципів ядерної безпеки. У зв’язку з цим він закликав генсека ООН Антоніу Гутерреша, МАГАТЕ та всю світову спільноту прискорити напрямок місії на ЗАЕС, демілітаризувати територію об’єкту та надати гарантії безпеки ЗАЕС та її працівників.

Джерело