Пентагон: На передачу винищувачів США Україні підуть роки, але це питання підіймається


Пентагон: На передачу винищувачів США Україні підуть роки, але це питання підіймається

Винищувач F-16 (Фото: EPA)

Заступник голови Пентагону Колін Каль заявив, що США поки що не передають Україні американські винищувачі четвертого покоління, але це питання порушується на переговорах. Про це він повідомив на брифінгу.

Читайте нас у Telegram: тільки важливі та перевірені новини

За його словами, поточний пріоритет щодо авіації для США — це забезпечення нормального використання літаків, що вже має Україна.

«Ми надали українцям деякі ракети HARM, і ми адаптували ці ракети, щоб вони могли стріляти з МіГ-29. Отже, вони, звичайно, не були призначені для того, щоб літати з такого обладнання – вони були призначені для того, щоб літати з наших літаків, і українці останніми тижнями з великим успіхом використали ракети HARM, щоб вивести з ладу російські радіолокаційні системи», – сказав він.

Каль заявив, що навіть якщо США оголосять про передачу своїх винищувачів зараз, вони не надходили б до України протягом кількох років, а тому Пентагон зосередився на тому, що стосується українських винищувачів радянського виробництва.

«Важливо, що їм потрібно для підтримки поточних зусиль, щоб утриматися на сході й, можливо, перейти в контрнаступ», – зазначив заступник голови Пентагону.

Водночас він наголосив, що питання можливої передачі винищувачів Україні залишається на столі переговорів, проте остаточних рішень із цього приводу не ухвалено.

«Отже, ми намагаємося дуже ретельно підходити до питання про те, які системи, на нашу думку, найбільш доцільні для України в цьому контексті, чи зможуть вони її підтримувати? Чи можуть вони собі це дозволити? Тому що, звичайно, ви знаєте, мільярди доларів міжнародної допомоги не можуть бути чимось через 10 років або через 20 років. Тож це теж мають бути системи, які може витримати сама Україна», – резюмував чиновник.

  • У Конгресі США запропонували виділити $100 млн для навчання українських пілотів і техніків на літаках F-16 і F-15.
  • Однак із цими літаками є нюанс – до них не готові українські аеродроми, сказав міністр оборони Олексій Резніков. Він упевнений, що Україна отримає західні літаки, але не обов’язково це має бути F-16.
  • Начальник ГУР Буданов заявив, що українці зможуть керувати винищувачами F-22 і F-35 й ефективно бити ворога, «нам не потрібні літаки четвертого покоління, що сильно застаріли [Су-27 і МіГ-29]».

Також читайте: Українські льотчики вже тренуються на A-10 Thunderbolt. Поки що віртуально – Time

Джерело