Пентагон: ЗСУ завдали точного удару по аеродрому в Криму, але не американською зброєю

Пентагон: ЗСУ завдали точного удару по аеродрому в Криму, але не американською зброєю

Фото: twitter.com/EliotHiggins

У Пентагоні констатують, що українські війська на півночі країни досягли певних успіхів на відвойованій території, у тому числі в районах поблизу Харкова. Крім того, ЗСУ завдали точного удару по аеродрому в Криму, що підірвало можливості російської авіації в регіоні. Про це заявив чиновник Міноборони США, повідомляє прес-служба міністерства.

— В українському місті Херсоні українські сили продовжують чинити сильний тиск на росіян. Наприклад, вони завдали збитків мостам, якими користувалися росіяни, — розповів чиновник.

За його інформацією, також 9 серпня Україна обстріляла російську авіабазу Саки, розташовану в районі Криму, який був захоплений та анексований Росією у 2014 році. За словами чиновника, бомбардування серйозно вплинуло на російську авіацію та особовий склад.

Він додав, що атаку було здійснено не за допомогою тактичних ракет ATACMS, нагадавши, що США не постачали їх Україні.

— Хоча росіяни мають значно більшу силу, ніж Україна, те, що протиставляється росіянам, — це вплив (успіхів України), що триває, на їх моральний дух, їх здатність підтримувати себе, — зазначив чиновник.

Чиновник сказав, що за шкалою від 0 до 10 ефективність збройних сил України дорівнюватиме 12, «просто виходячи з того, наскільки вражаючими вони були для нас у багатьох відношеннях». Українські військові знайшли способи робити те, що ми могли б і не подумати, що це можливо».

Джерело