Польський Сейм ухвалив резолюцію про компенсації від Німеччини за Другу світову війну

Польський Сейм ухвалив резолюцію про компенсації від Німеччини за Другу світову війну

Фото: sejm.gov.pl

Польські депутати підтримали резолюцію з вимогами репарацій від Німеччини за шкоду, яку було завдано країні внаслідок Другої світової війни. Про це повідомляється на сайті Сейму Польщі.

— Сейм Республіки Польща заявляє, що належно представлена польська держава ніколи не відмовлялася від претензій до німецької держави. Твердження про те, що ці вимоги були відкликані у законному порядку або прострочені, немає жодних підстав – ні моральних, ні правових, – зазначено у повідомленні.

У Сеймі згадали про жорстокість окупаційних військ, які застосовувалися до людей у різних формах — поневолення, примусова праця, пограбування, каліцтво, зґвалтування та вбивство дітей, жінок та чоловіків. У заяві зазначається, що сліди геноциду та злочинів були знищені ворогом. Також депутати звернули увагу на відсутність компенсації через агресію Радянського Союзу 1939 року.

— Польща досі не отримала належної фінансової компенсації та компенсації за завдані матеріальні та нематеріальні збитки польській державі під час Другої світової війни внаслідок агресії Союзу Радянських Соціалістичних Республік. Ці збитки потребують ідентифікації та подання необхідної оцінки, яка буде підставою для вжиття відповідних заходів проти РФ, — наголосили у Варшаві.

Доповідь з оцінкою збитків, заподіяних німецькими окупантами в період з 1939 по 1945 роки, була оприлюднена Польщею на початку вересня. Там йдеться, що цей документ є відправною точкою для ведення двосторонніх переговорів із Німеччиною щодо репарацій. Втрати під час Другої світової війни Варшава оцінила у 1,3 трлн доларів. Прем’єр-міністр країни Матеуш Моравецький заявив, що польська сторона має намір направити до Берліна ноту про репарації та ініціювати переговори з цього питання.

Джерело