Повний блекаут у Києві теоретично можливий, але він був би недовгим – ДТЕК


Повний блекаут у Києві теоретично можливий, але він був би недовгим – ДТЕК

Фото: EPA

Атаки росіян на об’єкти енергетичної інфраструктури України не призведуть до повного відключення електроенергії, а якщо блекаут і станеться, він триватиме недовго. Про це повідомив виконавчий директор ДТЕК Дмитро Сахарук, передає Суспильне.

Читайте нас у Telegram: тільки важливі та перевірені новини

«Блекаут – це така мрія окупантів, якої вони прагнуть більше ніж місяць, коли почали обстрілювати з початку жовтня нашу інфраструктуру. Але ця мрія ніколи не здійсниться», – сказав Сахарук.

Він пояснив, що ефективність протиповітряної оборони України та здатність протидіяти російським ракетним атакам зростає, а енергетики оперативно відновлюють пошкоджені об’єкти.

«Щодня і ППО наше стає міцнішим. І завдяки енергетикам, які без перерви відновлюють мережі, підстанції, ремонтують ТЕС, ГЕС ми все ще зі світлом. Ситуація непроста, надто складна. Але залишається контрольованою», – зазначив виконавчий директор ДТЕК.

Він підкреслив, що відключення, що вводяться в Україні, допомагають зберегти контроль над системою й отримати час для того, щоб її полагодити.

«Саме собою відключення не так страшно. Головне — щоб була можливість включитися. Часто автоматика вимикає саме для того, щоб була можливість включитися, а не тому, що в нас згоріла мережа, і ми втратили можливість нею керувати», — пояснив чиновник.

Сахарук визнав, що повне відключення електроенергії в Києві можливе, але воно не триватиме надто довго.

«Сам собою блекаут у Києві навіть у повному обсязі теоретично можливий. Але якщо система розгорнеться, тобто включиться протягом наступних 3-4 годин, навіть 6 годин, навіть тоді, коли холодно, то це нормально. Так може бути, але нічого страшного від цього не станеться. Гірше, якщо ми не зможемо систему увімкнути», – зазначив Сахарук.

За його словами, теоретично така ситуація може бути внаслідок значної руйнації як генерації, так і підстанцій, що дозволяють передавати електроенергію з одного місця країни до іншого, але ймовірність такого сценарію невисока.

«Якщо ми будемо часто, чітко ремонтувати наші мережі після обстрілів, забезпечувати себе обладнанням та швидко поновлюватись, то вірогідність такого сценарію буде низькою. Тобто прийнятною для нас, щоб далі жити та боротися за нашу перемогу», – резюмував директор ДТЕК.

  • 15 листопада Росія влаштувала масований ракетний обстріл багатьох регіонів України. Переважно росіяни били по критичній інфраструктурі. Українські сили ППО збили 73 із понад 90 запущених ворожих ракет, а також 10 із 10 «шахедів».
  • 17 листопада Росія знову завдала кількох ракетних ударів по Україні. Повідомляється про влучання ракет в об’єкти інфраструктури у Дніпрі та Одеській області.
  • У ДТЕК не виключили, що після останніх обстрілів світло буде по дві-три години на день.

Джерело