Присутність Росії в Сирії стала «більш агресивною» після вторгнення в Україну – ВПС США


Присутність Росії в Сирії стала "більш агресивною" після вторгнення в Україну – ВПС США

Військові РФ у Сирії (фото: Russian Embassy, Syria/Twitter)

Присутність Росії в Сирії стала «більш агресивною» після повномасштабного вторгнення в Україну. Про це заявив командувач Центрального командування Військово-повітряних сил США, яке курує присутність ВПС США на Близькому сході, генерал-лейтенант Алекс Гринкевич, передає CNN.

Читайте нас у Telegram: тільки важливі та перевірені новини

«Російська присутність у Сирії стала, я би сказав, агресивнішою після вторгнення в Україну», – сказав Гринкевич.

За його словами, американські сили спостерігають «посилення тиску з боку росіян як у повітрі, так і на землі».

«Відверто кажучи, нас трохи турбує те, що у нас є війська на землі та озброєні російські літаки, які літають над ними», – сказав він.

Гринкевич вважає, що за цією російською активністю стоять «деякі особи з російського керівництва, які зараз перебувають у Сирії».

«Деякі з цих російських генералів відверто зазнали невдачі в Україні, і тепер вони в Сирії, і, за моєю оцінкою, вони намагаються знову зробити собі ім’я та відновити сприятливе становище у Збройних силах Російської Федерації. Я не думаю, що в них це вийде, але саме це вони й намагаються зробити», – додав Гринкевич.

  • 7 травня стало відомо, що російський диктатор Володимир Путін наказав перекинути військові частини РФ із Сирії до України, щоби прискорити захоплення Донбасу.
  • За оцінками радника глави ОП Олексія Арестовича, російський контингент у Сирії налічує від 6000 до 11 000 осіб.
  • Наприкінці червня Сирія стала першою країною після Росії, яка визнала «незалежними республіками» окуповані РФ території Донбасу. Після цього Україна розірвала дипломатичні відносини з Сирією.

Джерело