Притула: Якщо все складеться – наша відповідь на іранські дрони буде гучною


Притула: Якщо все складеться – наша відповідь на іранські дрони буде гучною

Сергій Притула (фото — Валентина Поліщук/LIGA.net)

Волонтер Сергій Притула сподівається, що Україна зможе «гучно» відповісти на іранські дрони-камікадзе Shahed-136, які масово закупила Росія. Про це він повідомив в інтерв’ю LIGA.net.

«Якщо все складеться правильно, – можливо, наша відповідь на іранські безпілотники буде гучною», – заявив Притула.

Інші подробиці він поки не має права розповідати.

ДОВІДКА. Shahed-136 – дрон-камікадзе, виготовлений Іраном і вперше представлений у 2020 році. Ймовірно, ефективна дальність польоту Shahed-136 складає до 1000 км з можливістю доставляти бойову частину вагою 50 кг. Знищити безпілотник можна будь-яким засобом протиповітряної оборони, а виявити за допомогою радара. Іран виробляє ці БПЛА для масованого застосування по одній чи групі цілей.

Також Притула розповів, чи можуть волонтери допомогти купити систему протиповітряної боротьби. За його словами, це ринок дуже вузької номенклатури та питання не в грошах, а в політичній волі.

Як додатковий приклад він навів ситуацію з танками.

«Україна здатна купити танки Leopard 2. Вони є в тій же Іспанії, – пояснює Притула. – Але щоб їх нам продали – треба добро від країни-виробника. А німці поки не мають політичної волі».

Німеччина не має волі, зокрема, тому що флюгером в цьому питанні для багатьох держав є США, вважає волонтер. «А США не діляться з нами навіть своїми танками​ Abrams. Щойно звідти піде потік – це буде сигналом, що можна», – підсумував він.

Читайте також Сергій Притула: Якщо Резніков побачить вільну «Зірку смерті» – хай пише, будемо вирішувати

Джерело

Новости Украины