Путін тричі переносив початок вторгнення – заступник голови ГУР


Путін тричі переносив початок вторгнення – заступник голови ГУР

Вадим Скібіцький (Фото — скриншот із відео)

Російський диктатор Володимир Путін тричі переносив затверджені терміни повномасштабного вторгнення до України, доки не переконав свій генштаб віддати наказ на перетин кордону. Про це сказав заступник голови Головного управління розвідки Міноборони Вадим Скібіцький в інтерв’ю Spiegel.

Читайте нас у Telegram: тільки важливі та перевірені новини

Скібіцький сказав, що Путін тричі відкладав терміни початку вторгнення до України, востаннє це сталося в середині лютого.

Диктатор обговорював дату початку вторгнення з головою генштабу РФ Валерієм Герасимовим та міністром оборони Сергієм Шойгу.

«ФСБ наполягала на початку наступу, вони були переконані, що достатньо підготувалися до вторгнення. Вони вклали величезні ресурси та підштовхували Герасимова до атаки», – стверджує Скібіцький.

Зрештою, Герасимов піддався тиску і схвалив початок операції. Водночас, наголосив заступник голови ГУР, генштаб РФ серйозно прорахувався в оцінці ситуації. Це випливає з того, що російські частини були забезпечені продовольством, боєприпасами та пальним лише на три доби.

Скібіцький розповів, що розвідка України від початку вторгнення «отримала так багато наведень» від місцевих жителів, що «могли точно сказати, скільки окупантів знаходиться в кожному населеному пункті і в якій саме вони будові».

Ключовою подією поточного етапу війни Скібіцький вважає звільнення Херсона. За його словами, виведені з Херсонської області підрозділи окупантів передислоковані в Запорізьку, Луганську та Донецьку області. Наразі росіяни зосередилися на атаках у районі Бахмута, оскільки «по-перше, вони хочуть контролювати всю Донецьку область, по-друге, створити можливість атакувати Краматорськ та Слов’янськ із півдня», і по-третє, власник ПВК Вагнера Євген Пригожин цим наступом хоче утвердитися за рахунок Шойгу.

«Пригожин звинувачує регулярну армію РФ у тому, що вона не може просунутися вперед, але й у нього теж поки що, за великим рахунком, явних успіхів немає», – сказав Скібіцький.

  • 16 грудня в ГУР сказали, що вважають за можливе новий наступ Росії з використанням нового резерву мобілізованих.
  • На думку головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного, росіяни, швидше за все, почнуть наступати в лютому, у найкращому разі – у березні, у найгіршому – наприкінці січня.
  • З ним згоден міністр оборони Олексій Резніков.

Джерело

Новости Украины