Reuters пише, що «секрети» США можуть бути підробкою. CNN заявляє, що ЗСУ змінили військові плани


Reuters пише, що "секрети" США можуть бути підробкою. CNN заявляє, що ЗСУ змінили військові плани

Боєць ЗСУ (Фото: EPA)

Агентство Reuters заявило, що злиті в медіа «таємні документи» США про контрнаступ Збройних Сил України можуть бути підробкою, а CNN заявляє, що Україна змінила військові плани через це.

Читайте нас в Telegram: тільки важливі та перевірені новини

За словами двох американських чиновників, з якими поспілкувалися журналісти Reuters, у Вашингтоні не виключають, що опубліковані «секретні документи» могли бути підроблені, щоби ввести розслідування в оману щодо їхнього походження або поширити брехню, щоб вдарити по інтересах США.

Американці вивчають, які могли бути мотиви офіційної особи чи групи людей, які можуть бути причетні до витоку.

Один чиновник заявив, що слідчі розглядають чотири-п’ять теорій, від незадоволеного співробітника до внутрішньої загрози, яка активно хотіла підірвати інтереси безпеки США.

Канал CNN з посиланням на джерело, близьке до президента Володимира Зеленського, повідомив, що Україна вже нібито змінила деякі військові плани через витік.

«Витік також спонукав Пентагон зробити кроки щодо скорочення потоку таких вкрай важливих документів», — сказали CNN чиновники у Вашингтоні.

  • Газета The New York Times написала про «злив» у Мережу нібито секретних документів військового командування України про підготовку до контрнаступу. В Офісі президента заявили, що це фейк і «реальних планів України це не стосується».
  • У ГУР заявили стосовно цього, що треба дочекатися результатів розслідування, але причин для переживань немає.
  • Під час засідань Ставки верховного головнокомандувача розглядається не один варіант проведення контрнаступу ЗСУ, повідомив секретар Ради національної безпеки та оборони України Олексій Данілов.

Читайте також: «План контрнаступу». США вважають, що частина «витоку» сфальсифікована Росією – CNN

Джерело

Новости Украины