Росія наклала вето на резолюцію Радбезу ООН з засудженням «референдумів»

Росія наклала вето на резолюцію Радбезу ООН з засудженням "референдумів"

Російська делегація у Раді безпеки Організації об’єднаних націй заблокувала голосування резолюції проти псевдореферендумів та анексії українських територій. Представники Росії скористувалися правом на вето. Про це повідомляє «Укрінформ».

— Результат голосування щодо проекту резолюції такий: «за» – десять країн, одна – «проти», чотири утрималися. Проект резолюції не прийнято через голосування «проти» постійного члена Ради», — заявив голова РБ ООН постпред Франції при ООН посол Ніколя де Рів’єр.

Текст запропонований США резолюції не був оприлюднений, але представник Америки Лінда Томас-Грінфілд повідомила, що йдеться про проведені РФ «референдуми». За її словами, документ закликає країни не визнавати анексію Росією українських регіонів.

– Сполучені Штати разом з Албанією запропонували резолюцію на засудження незаконних так званих референдумів, проведених на українській території. Резолюція ясна. Вона закликає всіх членів організацій не визнавати жодних змін статусу України, а також вимагає, щоби РФ вивела свої війська з України негайно, — пояснила вона.

Як пише видання, від голосування утрималися чотири країни – Бразилія, Габон, Індія та Китай.

Джерело