Росія використовує зброю із західними компонентами на війні в Україні – RUSI


Росія використовує зброю із західними компонентами на війні в Україні – RUSI

Іскандер (Фото: ЕРА)

Армія Росія використовує у війні проти України зброю, в якій виявили понад 450 компонентів іноземного виробництва. Про це йдеться у звіті Королівського Об’єднаного інституту оборонних досліджень (RUSI), повідомляє видання Reuters.

Читайте нас у Telegram: тільки важливі та перевірені новини

Експерти інституту повідомляють, що у 27 зразках російської зброї, яку виявили на території України, знайшли 450 видів компонентів виробництва  США, Японії, Тайваню, Південної Кореї, Швейцарії та інших країн.

За даними інституту, близько двох третин мікросхем були виготовлені американськими компаніями на основі вилученої російської зброї в Україні.

Західні компоненти виявили також у російських крилатих ракетах типу Калібр та Х-101. Зокрема, ракета Х-101, яку використовували для завдання ударів по українських містах, мала 31 мікросхем західного виробництва, включаючи американську корпорацію Intel і компанію Xilinx.

З 450 виявлених західних компонентів понад 80 перебували під експортним контролем США принаймні з 2014 року. Компанії, які експортували деталі, мали провести перевірку, щоб переконатися, що вони не відправляються збройним силам РФ, повідомляється у звіті інституту.

  • За даними аналітичного проекту Oryx, Росія втратила з початку війни вже понад 5000 одиниць техніки.

Читайте також: «Ніхто не збирав, як РФ». Подоляк пояснив, які можуть бути проблеми з постачанням зброї.

Джерело