Росія зараз не нападатиме на Молдову, але ми допомагаємо зміцнювати армію — посол США


Росія зараз не нападатиме на Молдову, але ми допомагаємо зміцнювати армію — посол США

Кент Логсдон (Фото: point.md)

США не вбачають ознак того, що Росія збирається напасти на Молдову, але допомагають країні зміцнити її збройні сили. Про це заявив посол США у Молдові Кент Логсдон, якого цитує NewsMaker.

Читайте нас у Telegram: тільки важливі та перевірені новини

За його словами, для Молдови важливо, щоб була надійна сила, яка зможе захистити країну, проте зараз немає жодних ознак, що вона може зазнати нападу.

Водночас він зазначив, що якщо на країну нападуть, дуже важливо, щоб Молдова подумала про підготовку армії. Дипломат заявив, що США та союзники допомагають Молдові реформувати її збройні сили.

«США, ЄС та інші партнери — ми всі збільшили допомогу Молдові, особливо у військовій сфері. І ми знаємо, що для Молдови це зараз дуже важливо», — заявив Логсдон.

Також посол підкреслив, що США готові розглянути запити Кишинева про надання військової техніки, але поки що таких обговорень не було.

  • Вранці 31 жовтня Росія випустила понад 50 крилатих ракет по українським містам, у тому числі в Чернівецькій області. Одна з них упала в селі Наславча на території Молдови.
  • Вранці 10 жовтня під час масованого обстрілу Росією території України три ракети перетнули повітряний простір Молдови.
  • Міністерство закордонних справ та європейської інтеграції Молдови викликало посла Росії у Кишиневі Олега Васнєцова після того, як російська ракета впала на території одного із місцевих сіл.

Читайте також: МЗС про ракетні удари: Одна ракета впала в Молдові, РФ воює проти Європи, потрібна ППО

Джерело